PredlzenieVlasov.eu


Pokiaľ ste sa práve stali majiteľkou vlasov na predĺženie, je dobré vedieť ako sa správne o ne starať a je nutné dodržiavať pokyny starostlivosti o tieto vlasy, aby boli dlho pekné a vydržali Vám čo najdlhšie. Pred napojením je nutné si zvážiť či je daný druh vlasov a technika nadpojenia pre Vás vhodná. Vlasy sú síce ľudské, ale nie živé a keďže nie je možná ich výživa zvnútra, o to viac je potrebná výživa zvonka - kvalitné šampóny, balzamy, masky, oleje a pod. Nadpojené vlasy je nutné posúvať vyššie k pokožke každé 2-4 mesiace!
Deň pred nadpojením je nutné si umyť vlasy len šampónom. Nesmiete použiť kondicionér na vlasy, laky, tužidlá ani žiadne iné prípravky na vlasy!!!!


1. Umývanie vlasov:
Pri keratínových spojoch sa vlasy umývajú po dvoch dňoch od ich napojenia, aby sa keratínový spoj dobre uchytil k vlasom. Inak by mohlo dôjsť k predčasnému vypadávaniu vlasových prameňov. Pred umývaním si vlasy prečešte kefou určenou na predĺžené vlasy. Predĺžené vlasy nevyžadujú tak časté umývanie ako Vaše vlastné. Odporúča sa umývať maximálne 2x za týždeň a to len s prípravkami určenými na predlžene vlasy! Vlasy umývajte a splachujte vždy v záklone po smere rastu vlasu a to studenou alebo vlažnou vodou. Šampón nanášajte jedným smerom od korienkov ku končekom, jemným vmačkavánim do vlasov po celej ich dĺžke. Šampón nenechávajte zbytočne dlho na vlasoch. Potom aplikujte kondicionér, masku, balzam alebo kúru určenú len na nadpojené vlasy. Používajte vlasovú kozmetiku doporučenú Vašim kaderníkom, predovšetkým produkty s hĺbkovo vysokou výživovou a regeneračnou zložkou pre suché a poškodené vlasy. Minimálne raz za mesiac naneste na vlasy zábal a nechajte ho pôsobiť aspoň hodinu a to tak, že na vlasy naneste masku, zabalíte ich do fólie alebo alobalu, na to dáte uterák a necháte pôsobiť.

2. Sušenie:
Po umytí z vlasov pomocou uteráka vymačkajte prebytočnú vodu a potom môžete vlasy nechať voľne vyschnúť alebo jemne prefénovať. Pred akoukoľvek tepelnou úpravou je dobré používať ošetrujúce oleje a termo mlieka.

3. Česanie:
Najskôr vlasy prečešte iba prstami a potom špeciálnou kefou na predĺžené vlasy. Vlasy češte najskôr pri končekoch a až potom od korienkov po celej dĺžke. Vlasy môžete jemne česať aj cez spoje, vyhnete sa tým zacuchaniu odrastených vlasov. Vlasy je nutné česať pravidelne ráno a večer a tiež kedykoľvek počas dňa.

4. Spanie:
Pred spaním vlasy prečešte dajte do gumičky, alebo zapleťte do copu, predídete tým zacuchaniu.

5. Kúpanie a sauna:
Pri návšteve kúpaliska, bazénu, mori, alebo termálnych kúpalísk si vlasy vźdy dajte do vrkoča, drdolu alebo copu a po kúpaní ich opláchnite sladkou vodou. Sauna je veľká záťaž pre vlasy, preto je dobré vlasy namáčať a aplikovať olejček. Vlasy si zabaľte do uteráka.

6. Styling:
Vlasy si môžete ďalej upravovať ako ste zvyknutá. Môžete používať kulmy, natáčky, žehličky na vlasy. Treba však dať veľký pozor na laky ,tužidlá a výrobky obsahujúce alkohol. Tieto výrobky vám môžu poškodiť spoje .Preto aplikujte tieto výrobky opatrne aby nemali priamy styk so spojom!!!!

ČOHO SA Z ĎALEKA VYVAROVAŤ:
- Nikdy predĺžené vlasy neodfarbujte!
- Vyhýbajte sa agresívnym farbám, radšej použite tónovací šampón.
- Nikdy nedávajte farbu až na spoje (Môžu sa poškodiť a rozpadnúť)
- Nikdy nerozčesávajte vlasy mokré! (Môžu sa zošmyknúť)
- Neumývajte vlasy v predklone
- Nechoďte spať s mokrou hlavou
- Spoje nijak neodlupujte ,a násilím neťahajte. Treba myslieť na to že spoj je len mechanicky prichytený !!!!!!
- Silnou intenzitou fénu, sa môžu vlasy zacuchať
- Nepoužívajte prípravky s obsahom alkoholu alebo ovocnej zložky.(Tieto zložky rozpúšťajú spoj!)
-Pri žehlení a kulmovaní vlasov používajte ,len žehličky a kulmy s termo ochranou.